polskienglishdeutschitalian

Rakieta do Padla

Rakietę do Padla można podzielić na trzy części:

Część zewnętrzna: jest zwykle wykonywana z włókna szklanego lub włókna węglowego, tworzywa te zapewniają lepszą trwałość oraz wytrzymałość rakiety.
Obszar centralny: jest strefą oddziaływania, w którą uderza piłka, z reguły jest wykonana z pianki EVA, FOAM lub z mieszaniny obu tych pianek. Każde wypełnienie posiada swoje zalety, dlatego warto zwrócić na to uwagę przy zakupie rakiety: wypełnienie EVA, jest jednym z mocniejszych, FOAM amortyzuje odbicia i pozwala na większą kontrolę podczas gry, a hybrydowy mix dwóch poprzednich materiałów, zapewnia jednocześnie stabilność, moc i mniej wibracji. Należy pamiętać, że wypełnienie miękkie, skraca żywotność rakiety. Rakieta jest również powlekana laminatami i perforowana otworami.
Uchwyt: posiada szeroki pas zwany „Overgrip”, jest on wykonany z materiału antypoślizgowego, pozwala na dostosowanie grubości uchwytu do ręki, absorbuje pot i poprawia przyczepność. Posiada także pasek mocujący do nadgarstka jako obowiązkową ochronę w razie wypadków.

Przybliżone wymiary rakiety do padla:

  • Długość 460mm                        
  • Grubość główki rakiety 32mm           
  • Szerokość i długość główki 255mm

W płaszczyźnie rakiety znajduje sie około 60 otworów o średnicy 13mm każdy

       

                Istnieją trzy rodzaje rakiet do Padla:                  

                      Dla zawodników początkowych           Dla zawodników średniozaawansowanych         Dla zawodników zaawansowanych                   Forma rakiety typ „Okrągła”                 Forma rakiety typ „Łezka”                   Forma rakiety typ „Diament"


Ten rodzaj rakiety pozwala osiągnąć większą kontrolę nad piłką i  uzyskać lepszą technikę uderzeń.
 Zwykle typ okrągły posiada większą strefę skupienia siły i precyzyjności, na której następują uderzenie piłki.  Powierzchnia ta zwana jest w          języku hiszpańskim jako „Punto dulce” lub z języka angielskiego „sweet point”.


Jest rakietą najbardziej powszechną i łączy właściwości wcześniejszych modeli, oferując większą siłę uderzeń niż okrągłe i lepszą kontrolę niż diament.

 


W tym rodzaju rakiety moc przeważa nad kontrolą. Zwykle typ diamentowy posiada mniejszą strefę skupienia siły i precyzyjności, na której następują uderzenie piłki. Powierzchnia ta zwana jest w języku hiszpańskim jako „Punto dulce”  lub z języka angielskiego „sweet point”. Są bardziej wymagające technicznie.